Przedszkolaki z Olsztyna w salonie Toyoty

Dnia 7 maja 2010r. grupa dzieci 4-5 - letich z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie odwiedziła Autoryzowaną Stację Dealerską Toyoty znajdującą się przy Alei  Obrońców Tobruku 11. Przedszkolaki miały okazję zwiedzania salonu, znajdujących się tam samochodów oraz serwisu, w którym zobaczyły między innymi samochód od spodu.

Porównywały bieżnik zużytej opony z nową, oglądały nowy i zużyty olej samochodowy, podglądały pracę mechaników samochodowych wśród, których wzbudzały radość. Po zwiedzeniu salonu i serwisu przedszkolaki odwiedziły ekologiczną myjnię samochodową, miejsce, w którym przechowywane są posegregowane odpady powstające w całym salonie. Jednak ogromne wrażenie na przedszkolakach zrobił samochód z napędem hybrydowym, do którego dzieci mogły wsiąść i usiąść za jego kierownicą.

Na koniec spotkania czekała na dzieci ogromna niespodzianka. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki od przedstawicieli reprezentujących salon. Dzieci podziękowały za prezenty i wręczyły Panu Leszkowi oraz Panu Miłoszowi album zatytułowany „Mój ekologiczny samochód przyszłości”, w którym zaprezentowały swoje wizje ekologicznych samochodów przyszłości. Kto wie może kiedyś będziemy jeździć ekologicznym samochodem zaprojektowanym przez nasze przedszkolaki.