Rekordowa liczba polskich szkół otrzymała światowe eko-wyróżnienia

Rekordowa liczba polskich szkół - bo aż 75 - otrzymała międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga potwierdzający zaangażowanie uczniów i nauczycieli w działania proekologiczne. Kolejne 95 szkół wyróżniono krajowym certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. To inicjatywa Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, dzięki której coraz więcej szkół w Polsce osiąga światowy poziom edukacji ekologicznej.

Uroczyste wręczenie certyfikatów polskim szkołom odbyło się podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Szkoły dla Ekorozwoju 28 maja 2010 w Warszawie. Na 33 tysiące szkół w Polsce 600 zaangażowanych jest w Program Szkoły dla Ekorozwoju, z czego 170 posiada certyfikaty.  Te liczby mówią same za siebie – polskie szkoły zaczynają traktować ekologię poważnie. – tymi słowami otworzyła konferencję Małgorzata