7 lutego br. zainaugurowano III edycję konkursu dotacyjnego Programu Szkoły dla Ekorozwoju

7 lutego br. zainaugurowano III edycję konkursu dotacyjnego Programu Szkoły dla Ekorozwoju

Dzięki partnerowi programu – firmie Cadbury – o dotacje do 8 tysięcy złotych, na realizację projektów przyczyniających się do zrównoważonego rozwoju środowiska lokalnego będą mogły starać się wszystkie szkoły i organizacje działające na rzecz szkół powiatu brzeskiego oraz szkół z województwa opolskiego.

Program Szkoły dla Ekorozwoju promuje praktyczne działania, które prócz pozytywnego oddziaływania na środowisko, przynoszą także poprawę jakości życia szkoły i całej społeczności lokalnej, integrując je wzajemnie i angażując do realizacji wspólnych celów. Przez realizację konkretnych projektów, które sprawiają, że szkoła i jej okolica stają się bardziej przyjazne dla środowiska, zwiększa się również świadomość ekologiczna mieszkańców, firmie Cadbury zależy na tym, aby jej środowisko lokalne podobnie jak i sama firma były miejscem, gdzie ekologia wprowadzana jest w czyn.

Cadbury podejmuje wiele działań na rzecz zrównoważonego rozwoju na świecie, a także w Polsce – w 2007 roku firma ta została pierwszym producentem w branży spożywczej, który zobowiązał się do pełnej redukcji emisji dwutlenku węgla, spełniając najwyższe standardy zarządzania środowiskowego.

W Polsce obecnie działają 3 fabryki Cadbury – dwie w Skarbimierzu w powiecie brzeskim i jedna w Bielanach Wrocławskich. Okoliczni mieszkańcy cenią Cadbury nie tylko jako ważnego w regionie pracodawcę, ale również zaangażowanego animatora działań na rzecz lokalnej społeczności i jej zrównoważonego rozwoju.

Jak podkreśla Wiesława Kostrzewa-Andros, koordynator regionalny programu Szkoły dla Ekorozwoju - To dla nas szczególnie ważne, że zaangażowanie firmy Cadbury w działania na rzecz społeczności lokalnej i ekologii nie ograniczają się do udzielania dotacji, ale obejmuje również wolontariat pracowników, którzy coraz chętniej po godzinach swojej pracy podejmują się wspólnych działań ze szkołami realizując projekty zmieniające nasze otoczenie.

Od 2001 roku Fundacja Partnerstwo dla Środowiska realizuje program Szkoły dla Ekorozwoju, w ramach którego stara się zachęcać szkoły i ich partnerów (rodziców, uczniów, społeczność lokalną) do planowania i realizacji praktycznych projektów związanych z ochroną środowiska. Inspirując realizację małych, praktycznych projektów, przynoszących wymierne efekty, program pokazuje, że każdy z nas może włączyć się we wdrażanie zasad rozwoju zrównoważonego. Program wykracza poza działalność edukacyjną i zmierza do inicjowania lokalnych przedsięwzięć, integrowania mieszkańców, poszanowania lokalnego dziedzictwa, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i dostarczania informacji.

Dzięki dotychczas zrealizowanym projektom w brzeskich szkołach i przedszkolach powstały zielone ścieżki edukacyjne, pracownie lekcyjne na świeżym powietrzu, wymieniono oświetlenie na energooszczędne i przyjazne dla zdrowia dzieci, tereny przyszkolne zostały zazielenione i wzbogacone o ogródki, a także przyjazne dzieciom place zabaw i ścieżki zdrowia. W tym roku pora na kolejne pomysły i zmiany, które przyniosą realną zmianę okolicznym szkołom i mieszkańcom.

Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez założenie wizytówki na stronie ekoszkola.pl oraz przesłaniu zgłoszenia.

Zgłoszenia przyjmuje - koordynatorka lokalna p. Wiesława Kostrzewa-Andros na adres email: wieskaandros@gmail.com

Dokumentu do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ WNIOSKU- złożenie wniosku projektowego do dnia 16 kwietnia 2011 r.

WZÓR UMOWY UŻYCZENIA KONTA

 

 

   

   

   

      

 


Kalendarz


 

 

 

 

 

 

 

 

Darczyńcy

                                                       
 
 
 

Partnerzy

logo fee--

 logo gap
 -

Partnerzy 

logo toyota

 

 

Media

EkoNews.com.pl

zilona lekcja

http://blizejprzedszkola.pl/  

Portal Samorządowy

interklasa