Ekologiczny Dzień Ziemi w Jadachach

Jak co roku społeczność szkolna w Jadachach postanowiła uroczyście obchodzić Święto Ziemi, uczniowie zaprezentowali inscenizację na temat oszczędzania wody, papieru i prądu; najmłodsi zorganizowali pokaz mody ekologicznej, wszyscy razem wzięli udział w marszu ekologicznym po miejscowości oraz wspólnie zasdzili wokół szkoły sadzonki drzew.

Program rozpoczęły dzieci z klas V i VI, barwnie przedstawiając zagadnienia ekologiczne (oszczędzanie prądu, wody i papieru). W przedstawieniu nie mogło zabraknąć piosenek ekologicznych, które pięknie wykonały uczennice z klasy IV, które przygotowywała pani Beata Ordon. Dzieci z klas najmłodszych wyczarowały bajeczne stroje ekologiczne, w których prezentowały się niczym postacie z baśni, opiekę nad nimi roztoczyła pani Oksana Nieczytajło.

Po krótkim apelu ekologicznym nastąpiła najbardziej ciekawa część programu: marsz ekologiczny, w którym uczestniczyła cała szkoła. Wzorem roku ubiegłego młodzież, wraz z nauczycielami ruszyła w miejscowość, aby propagować hasła ekologiczne. Tym razem na transparentach widniały hasła promujące oszczędzanie wody, energii oraz ochronę lasów ze względu na to, że rok 2011 jest międzynarodowym rokiem lasów. Tegoroczny marsz ekologiczny był bardzo widowiskowy i głośny.

Po marszu przyszła pora na zasadzenie drzewek przez każdą klasę. Dzieci z zapałem zasadziły swoje drzewka, które stały się żywą pamiątką tego dnia.

Klasy III rozpoczęły także realizację projektu „Szkolny ogród” i posiały wspólnie z wychowawczynią Małgorzatą Zbyrad różnorodne rośliny kwiatowe przy szkolnych rabatkach, które obserwować będą cały rok, co wzbogaci i tak już ciekawe zajęcia ekologiczne.

Na zakończenie Dnia Ziemi wszyscy uczestnicy zgromadzili się przed szkołą, aby wykonać pamiątkowe zdjęcie.