I Ty możesz zrobić swoją eko-choinkę!

Uczniowie i uczennicze Zespołu Szkół w Mielcu postanowili wspólnie zastanowić się, jaka choinka byłaby najbardziej przyjazna dla środowiska, a w efekcie - udało im się samodzielnie przygotować kilka wspaniałych okazów. Może i Was zainspirują ich pomyły?

Można się zastanowić nad problemem choinkowym. Nam trudno jest się zdecydować. Zamiast wybierać między żywą choinka a sztuczną, uczniowie postanowili poszukać innych rozwiązań. Pokażemy Wam kilka propozycji - z jakich materiałów udało nam się wykonać nasze eko-choinki.

Na początek siano. Co będzie nam potrzebne: stabilna podstawa, jakiś „pień” dla choinki, siano i ozdoby. A teraz oceńcie sami czy się udało.

Zapraszamy do drugiej odsłony. Zobaczmy jak może wyglądać choinka z szyszek. Do zrobienia potrzebne będą nam szyszki (sosnowe, świerkowe lub modrzewiowe). Robimy sobie konstrukcję np.: z siana, do której przyklejamy szyszki umiejętnie dobierając je kształtem. Proszę zobaczyć efekt.

Kolejnym podejściem jest choinka z makaronu. Niestety, też pracochłonna. Potrzebny będzie nam rulon twardego papieru, z którego robimy stożek. Następnie przyklejamy makaron, aby nadać choince odświętnego wyglądu można makron pomalować. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia przykładów.

Następną propozycją jest choinka z łusek orzecha. Robi się ją bardzo podobnie jak tą z makarony. Należy tylko dobrać precyzyjnie łuski orzechów. Zawsze warto je pomalować i ozdobić. Proszę spojrzeć.

Ostatnie podejście do choinki, tym razem tworzywem będzie papier. Warto wybrać błyszczący, aby nasza choinka była bardziej atrakcyjna. Umiejętnie złożyć i proszę wyszło cudo.

Na koniec trochę innych smaczków. Jak myślicie czy można zrobić rybki z makaronu? Zobaczcie sami!

Życzymy zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Do Siego Roku!
Marzanna Mazur-Witek i uczniowie Zespołu Szkół w Mielcu

Choinkowe zdjęcia z Mielca znajdziecie również na naszym Facebooku!