Konkurs ekologiczny "SOS dla Ziemi" w Szkole Podstawowej nr 67 w Łodzi

W dniu 19 marca br. w Szkole Podstawowej nr 67 w Łodzi odbył się konkurs ekologiczny klas młodszych zatytułowany "SOS dla Ziemi", w którym uczestniczyli przedstawiciele klas I-III. Organizatorami konkursu byli nauczyciele p. Magdalena Reczulska i p. Anna Czaplińska.

Uczniowie klasy ekologicznej III a, pełnili honorową rolę ekspertów współpracujących z zawodnikami, a także z jury. Panie: Anna Zubert–Kwasiborska (wicedyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 w Łodzi), Jolanta Szczepanik-Stefańska (przedstawiciel Firmy Dalkia) oraz Julita Skulimowska-Wilk (regionalny koordynator programu Szkoły dla Ekorozwoju) podjęły się niezwykle trudnego zadania ocenienia naszych zawodników oraz wspierania ich konkursowych wysiłków.

Na ekranie multimedialnym każda z drużyn obserwowała pytania i polecenia, które miała wykonać. Przygotowane zadania podzielone zostały na trzy grupy: zadania testowe, praktyczne oraz twórcze. Rebusy, plątaninki i puzzle bardzo się zawodnikom podobały. Mimo, iż pytania testowe i polecenia "do wyboru" nie należały do najłatwiejszych, przedstawiciele wszystkich klas bardzo dobrze sobie z nimi poradzili, wykazując się ogromną wiedzą na tematy zarówno przyrodnicze, jak i dotyczące ekologii czyli dbałości o środowisko naturalne.

Najwięcej emocji i radości jednocześnie, wzbudziło zadanie związane z segregowaniem powycinanych z reklam opakowań oraz wspólne ułożenie puzzli - "zapełnionych już - kolorowych koszy". Łącząc swoje siły, zapominając o rywalizacji, dzieci zgodne pracowały razem i stworzyły plakat zachęcający wszystkich do selektywnej zbiórki odpadów. Na zakończenie sformułowały jeszcze po 3 dobre rady dla dorosłych, aby w życiu codziennym stali się bardziej przyjaźni dla naszej planety - Ziemi. Podczas gdy jury udało się na obrady uczniowie obejrzeli zabawny rysunkowy film zamieszczony na portalu BIOCITY.PL . Bohaterowie filmu w niezwykły sposób przybliżyli zebranym temat segregacji śmieci

W wyniku podjętego współzawodnictwa: I miejsce zajęła klasa 3b uzyskując 27,5 pkt.; II miejsce - klasa 2a z liczbą 24 pkt., III miejsce - klasa 3c z 20,5 pkt.

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Wygrali jednak wszyscy! Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom oraz komiksy "Dalkiusz".

logo panasonic

Partnerzy Strategiczni