Turniej ekologiczny przedszkoli w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przedszkole Publiczne nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało miejski turniej ekologiczny pod hasłem „Racjonalna gospodarka odpadami szansą dla Ziemi”. W konkursie udział wzięły wszystkie ostrowieckie przedszkola, a wspaniale przeprowadziła go pani Jolanta Żak.

Drużyny z każdej placówki reprezentowane były przez dzieci, rodziców oraz nauczycielkę. Każda z nich przygotowała poster na temat „Dorośli i dzieci segregują śmieci”. W przerwach pomiędzy konkurencjami przedstawiciele poszczególnych przedszkoli omawiali swoje prace oraz ich ekologiczne przesłanie związaną z racjonalną gospodarką odpadami. Wystąpiły również przedszkolaki z „siódemki” w krótkim programie artystycznym. Zespoły rozwiązywały krzyżówki, porządkowały obrazki przedstawiające elektroodpady, układały podpisy i odgadywały za pomocą dotyku różne rodzaje odpadów. Jednym z trudniejszych zadań było ułożenie ciągu czynności związanych z segregacją i recyklingiem. Bez względu na punktację zwycięzcami konkursu zostali wszyscy uczestnicy turnieju i wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. Największym natomiast efektem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej na temat odpadów, w tym elektrośmieci oraz promowanie pozytywnych zachowań związanych z ich gospodarką.

Turniej objął swym patronatem prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - pan Jarosław Wilczyński. Konkurs był jednym z elementów kampanii informacyjnej na temat elektroodpadów w ramach Programu „Szkoły dla Ekorozwoju”. Gośćmi specjalnymi byli: pan Jacek Sobolak z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, pan Andrzej Szczypkowski reprezentujący LOP, pani Barbara Buszkiewicz – wiceprzewodnicząca Rady Miasta, pan Wiesław Wójcicki – przewodniczący Rady Osiedla Słoneczne.

Hanna Krzysztofik

Przedszkole Publiczne nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim