Warsztaty „Zmieniaj nawyki – nie klimat”

Warsztaty „Zmieniaj nawyki – nie klimat”

 

W Szkole Podstawowej w Jonkowie od stycznia  rozpoczęto cykl warsztatów edukacyjnych pod tytułem „Temat – klimat”. Ich celem jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej uczniów w zakresie ochrony klimatu oraz kształtowanie postaw przyjaznych środowisku.

 

Warsztaty  realizowane są przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Warszawie w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Zmieniaj nawyki – nie klimat” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 W trakcie pierwszych zajęć uczestnicy poznali m.in. jak zmieniał się klimat na przestrzeni lat, dowiedzieli się, jakie są przyczyny i skutki globalnego ocieplenia, co to jest rewolucja przemysłowa, czym charakteryzuje się klimat w Polsce i jak będzie wyglądał nasz „klimatyczny” świat za 50 lat? W trakcie drugiego spotkania uczniowie ocenili swój wpływ na zmiany klimatu wyliczając wartość śladu węglowego, porównali zachowania konsumentów i sformułowali dekalog dobrych nawyków dla klimatu.

Dwa kolejne warsztaty, które odbędą się w najbliższych miesiącach zostaną  przeprowadzone w terenie metodą questingową.

 

Małgorzata Świderska

Szkoła Podstawowa w Jonkowie

   

   

   

      

 


Kalendarz


 

 

 

 

 

 

 

 

Darczyńcy

                                                       
 
 
 

Partnerzy

logo fee--

 logo gap
 -

Partnerzy 

logo toyota

 

 

Media

EkoNews.com.pl

zilona lekcja

http://blizejprzedszkola.pl/  

Portal Samorządowy

interklasa