Aktualności

« poprzednia 1 2145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 następna »

Serdecznie zapraszamy szkoły do Klubu SdE

W czasie Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju na Dolnym Śląsku 25-27 maja br. został powołany Klub SdE, zosytały ustalone zasady funkcjonowania Klubu Szkól dla Ekorozwoju i  podpisane deklaracje uczestnictwa. Klub będzie zrzeszał najlepsze szkoły w Polsce, umożliwiał wymianę doświadczeń, stanowił bazę informacyjną i w ramach niego będzie rozwijana współpraca między szkołami. Kolejne spotkanie Klubu SdE planujemy po wakacjach.

Szkoły chętne do przystąpienia do Klubu SdE zapraszamy do pobrania regulaminu i deklaracji przystąpienia, wypełnienia i przesłania do nas 
http://www.ekoszkola.pl/Klub_Szkol_dla_Ekorozwoju,88,pl.html

Czytaj więcej

Mierzyli krople.

Dwudziestu trzech uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Paszowicach uczestniczyło w piątek, 30 maja, w zajęciach edukacyjnych na temat oszczędzanie zasobów wodnych. Były one dodatkowym wsparciem, udzielonym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, dla projektu „Światłoczuli" Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach, realizowanego w ramach programu „Szkoły dla Ekorozwoju na Zielonych Szlakach Greenways".

Czytaj więcej

Zostań tajnym ekoagentem i chroń środowisko w komiksie!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia dwóch stron, które podpięliśmy na naszej stronie www.ekoszkola.pl, naszym zdaniem są one bardzo ciekawe i warto poświęcić im trochę czasu.

Na nowej stronie Europejskiej Agencji Środowiska - „Ekoagenci", dostępnej w 24 językach, dzieci mogą dowiedzieć się o tym, jak chronić środowisko poprzez ściganie ekoprzestępców. Strona „Ekoagenci" oferuje dzieciom i młodzieży w wieku 9-14 lat możliwość zostania tajnymi „ekoagentami" w świecie komiksowym. W każdej historyjce pięcioro bohaterów z Holandii, Finlandii, Polski, Turcji i Grecji otrzymuje specjalną misję, np. infiltracji „farmy wiatrowej" w Holandii, która służy za przykrywkę dla zakładu wydobywającego gaz ziemny. Po utworzeniu osobistego profilu, każdy nowy uczestnik strony pojawia się w komiksach obok stałych postaci. Każda misja obejmuje gry, w których dzieci otrzymują punkty uwzględniane później w ogólnym wyniku.
W sieci znajdują się już dwie historyjki na temat zmian klimatycznych i jakości wody. Do tego dojdą historyjki o ekologicznym stylu życia, różnorodności biologicznej i jakości powietrza.

Czytaj więcej

« poprzednia 1 2145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 następna »

   

   

   

      

 


Kalendarz


 

 

 

 

 

 

 

 

Darczyńcy

                                                       
 
 
 

Partnerzy

logo fee--

 logo gap
 -

Partnerzy 

logo toyota

 

 

Media

EkoNews.com.pl

zilona lekcja

http://blizejprzedszkola.pl/  

Portal Samorządowy

interklasa