Infolinia

Ruszyła Infolinia dotycząca Elektroodpadów

Co wiemy na temat elektrośmieci? Co dzieje się ze sprzętem oddanym do punktu zbiórki elektroodpadów? Gzie oddać zużyty monitor? Dlaczego zużyty sprzęt musi być kompletny?

Na te i wiele innych pytań dotyczących elektroodpadów postara się odpowiedzieć nasz ekspert,  który jest dostępny w każdy wtorek w godzinach od 14.00. do 16.00. pod nr telefonu: (12 )430 24 63.

 W sprawie gospodarowania elektroodpadami zachęcamy również do konsultacji mailowych, wysyłając zapytanie pod adres  malgorzata.stanula@fpds.pl


ELEKTROODPAY – PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Czy można oddawać zużyty sprzęt elektroniczny do sklepów sprzedających RTV/AGD?

Tak, w punktach sprzedaży RTV/AGD można oddać nieodpłatnie zużyty sprzęt elektroniczny pod warunkiem zakupu nowego sprzętu na zasadzie „1 za 1”, np. telewizor za telewizor, żelazko za żelazko itp.

2. Gdzie w Oleśnicy można nieodpłatnie oddać elektroodpady?

Na terenie Oleśnicy jest możliwość bezpłatnego odbioru elektroodpadów w ramach akcji ElektroZbiorka.

Informacje na temat akcji dostępne są na stronie www.elektrozbiorka.pl

Kontakt :
Wastes Service Group Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.
ul. Wilczycka 14
55-093 Kiełczów
tel. 71/788 70 77
fax 71/788 70 78
biuro@elektrozbiorka.pl

3. Czy oddawany do utylizacji sprzęt elektroniczny powinien być kopmpletny?

Tak, w miarę możliwości sprzęt elektroniczny oddawany do utylizacji powienien być  oddawany niezdemontowany, kompletny.

4.  Czy zwykłe żarówki też są elektroodpadami? Gdzie je wyrzucac?

Tradycyjne żarówki żarowe nie są odpadem niebezpiecznym, wyrzuca się je do zwykłego śmietnika. Nie należy ich wrzucać do segregowanego szkła.

Natomiast żarówki energooszczędne (świetlówki kompaktowe) to odpady niebezpieczne, gdyż zawierają rtęć i luminofory. Można je oddać do sklepu lub hurtowni, w momencie zakupu nowej w skali 1:1 (tzn. zużyta świetlówka za nową), niezależnie od ich marki. Oddanie zużytej świetlówki nie powinno wiązać się z żadnymi kosztami. Zużyte świetlówki, w dowolnej ilości, można oddać też w punktach zbierania elektrośmieci. Takie punkty powinny znajdować się w każdej gminie. Ich baza adresowa znajduje się m.in. na stronach internetowych urzędów gmin oraz na www.elektrosmieci.pl. Informacje można również uzyskać dzwoniąc na infolinię ElektroEko 801 011 180. Jeżeli w danym mieście nie ma gminnego punktu zbierania, elektrośmieci można oddać do firmy zbierającej odpady komunalne.  Dodatkową opcją jest wrzucenie zużytych świetlówek do specjalnych, oznakowanych pojemników, ustawianych w ramach programu „Masz ZUŻYTĄ ŚWIETLÓWK

   

   

   

      

 


Kalendarz


 

 

 

 

 

 

 

 

Darczyńcy

                                                       
 
 
 

Partnerzy

logo fee--

 logo gap
 -

Partnerzy 

logo toyota

 

 

Media

EkoNews.com.pl

zilona lekcja

http://blizejprzedszkola.pl/  

Portal Samorządowy

interklasa